Domov SPRÁVY News Ostatní to môžu zabaliť. SsangYong uvádza na slovenský trh nové auto, pozrite...

Ostatní to môžu zabaliť. SsangYong uvádza na slovenský trh nové auto, pozrite sa na TO

Foto: SsangYong

Juhokórejská automobilka SsangYong u nás v minulom roku uviedla model Torres so spaľovacím motorom. Dnes sa na slovenský trh dostáva Torres EVX, teda elektrický variant tohto SUV.

Čo je najpodstatnejšie, novinka si zachováva všetky prednosti svojho benzínového súrodenca, ako je priestranný interiér, robustná konštrukcia, bezpečnosť a spoľahlivosť. Navyše však pridáva nové dizajnové prvky v štýle „high tech“ v interiéri aj exteriéri a to najlepšie z elektromobility: tichý a plynulý chod, nulové lokálne emisie, nižšie prevádzkové náklady, nadštandardne dlhú záruku a mimoriadne atraktívnu cenu. Torres EVX si tak drží atraktívne pomer ceny a hodnoty, čo je kľúčovou vlastnosťou všetkých modelov značky SsangYong. Zaujme dizajnom, praktickosťou, veľkým batožinovým priestorom s objemom až 839 litrov i zárukou na batériu, ktorá je až 10 rokov alebo 1 milión kilometrov. Podľa WLTP je dojazd vozidla 462 km. Na trhu sa nachádza zatiaľ jediná verzia s elektromotorom s výkonom 207 koní, krútiacim momentom 339 Nm a kapacitou LFP batérie 73,4 kWh. Maximálny nabíjací výkon je 145 kW, takže z 10 na 80 % sa batéria nabije za 27 minút.

SsangYong Torres EVX
Foto: SsangYong
Ceny a výbava

Už v základnej výbave Style za cenu 34 990 € obsahuje Torres EVX  rad šikovných systémov a bezpečnostných asistentov, adaptívny tempomat, 12,3″ LCD digitálny prístrojový panel, 12,3″ Smart Audio Multimedia systém, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, LED predné svetlomety alebo napríklad zadnú HD parkovaciu kameru. Keďže Torres EVX poháňa iba jeden elektromotor, vozidlo disponuje pohonom len prednej nápravy. Schopnostiam mimo spevnených ciest však pomôže aspoň redukčná prevodovka, ktorá je taktiež súčasťou základnej výbavy.

SsangYong Torres EVX
Foto: SsangYong

Výbava Premium je dostupná za 38 490 eur a naviac obsahuje napríklad kolenný airbag vodiča, predné parkovacie senzory, vyhrievanie volantu, kožené výplne dverí, kožené čalúnenie sedadiel, elektricky posuvné predné sedadlá s vyhrievaním, ventilovaním a masážnou funkciou, vyhrievanie zadných sedadiel či ambientné osvetlenie interiéru. Priplatiť sa ešte dá 1390 eur za Tech paket so systémom monitorovania mŕtveho uhla, varovaním bezpečného vystúpenia z vozidla či asistentom pre odbáčania a tiež 990 eur za Premium+ paket s 360-stupňovou parkovacou kamerou a 20-palcovými diskami kolies.

Len na pripomenutie, vonkajšie rozmery vozidla sú 4 715 x 1 890 x 1 715 milimetrov, rázvor osí kolies je dlhý 2 680 milimetrov. Test SsangYongu Torres s benzínovým motorom si môžete pozrieť TU.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počet hodnotení 215

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS SsangYong
Predchádzajúci článokAston Martin: Zákazníci chcú veľké motory
Nasledujúci článokDôležitá cesta pri Bratislave dostala značku, čo zásadne mení predpisy. Cesta pre motorové vozidlá obsahuje paradox