Domov Lifestyle Zlatá tehla od Mansory prinesie luxus prvej triedy

Zlatá tehla od Mansory prinesie luxus prvej triedy

Foto: Mansory

Zlatá tehla od Mansory. Aj tak by sa dal nazvať Mercedes-Benz triedy G, ktorý si zobrali do parády odborníci spoločnosti Mansory. Tá vždy prinesie na trh niečo, čo rozvíri hladinu a rozprúdi vášnivé debaty. Ide o vkusnú úpravu alebo vrchol nevkusu?

Táto zlatá tehla od svetoznámeho nemeckého úpravcu Mansory rozhodne posúva pomyselnú latku kontroverznosti na ďalšiu úroveň. Ľudia z Mansory si pravdepodobne povedali, že sa pokúsia vytvoriť, respektíve čo najvýraznejšie vyjadriť, ako by vyzeralo zhmotnené bohatstvo na kolesách. Tento unikátny a neprehliadnuteľný počin nesie názov Mansory P900 EWB Gold Edition. V podstate ide o prekopaný model Mercedes-Benz triedy G s dlhším rázvorom kolies o 20 cm a kompletne zlatou karosériou.

Foto: Mansory
Ako v prvej triede

Predĺžené „Géčko“ však aj napriek svojej veľkosti pojme iba štyroch pasažierov. Presnejšie povedané, v Mansory ho postavili ako štvormiestne vozidlo. Vzadu tak nájdeme iba dvojicu superluxusných sedadiel s výsuvnými opierkami na nohy, komfortnými vankúšmi a úžitok prinesú aj rozkladacie stolčeky. To všetko má navodiť atmosféru prvej triedy tých najlepších aeroliniek na svete a to stále na štyroch kolesách. Mansory doprial tomuto modelu ešte jednu vychytávku, ktorá pre tohto úpravcu nie je rozhodne ničím novým. Nesmú chýbať automaticky ovládané a hlavne opačne uchytené zadné dvere na štýl modelov Rolls-Royce.

Foto: Mansory

Pod kapotou modelu P900 EWB Gold Edition nájdeme motor z klasického AMG G63. Ide o osemvalec s objemom štyri litre a dvoma turbami. Avšak aj tento motor si prešiel úpravami a podarilo sa im ho naladiť na 900 koní, respektíve 662 kW. Krútiaci moment sa zastavil na hodnote 1 200 Nm. Toto zlaté monštrum tak zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy a jeho maximálnu rýchlosť radšej elektronicky obmedzili na 250 km/h.

Foto: Mansory
Luxus má farbu zlata

Vonkajšok jasne ukazuje podpis úpravcu Mansory. Zlatá karoséria je doplnená už tradične agresívnym bodykitom, ktorý podčiarkuje podstatu úprav od Mansory. Zlatý lak sa dostal v podstate všade okrem skiel, dokonca aj na bočné koncovky výfukov. Ak by vás zaujímala cena tohto modelu, treba povedať, že Mansory ponúkne štandardne cenu iba na vyžiadanie. A keďže ide o model, ktorý vznikne iba ako jeden exemplár, predpokladá sa astronomicky vysoká cifra. Nuž za luxus sa platí zlatom.

Foto: Mansory

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Mansory
Predchádzajúci článokVyskúšali sme Superb z Bratislavy, je lepší ako keď ho vyrábali Česi…
Nasledujúci článokBudeme riskovať, musíme otriasť trhom. Citroën má jasnú víziu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here