Aktuálne zo stánku Škody v Paríži. Dovolím si povedať, že asi jedna z najočakávanejších premiér v Paríži, vyšla na výbornú. Toto je Škoda Kodiaq RS oficiálne!

Klasický Kodiaq je už na trhu nejaký ten piatok, a preto ho netreba bližšie opisovať. Samotný Kodiaq RS zaujme hlavne motorom. Pod kapotou nájdeme dieselový motor, ktorý je tlačený hneď dvoma turbami a vyprodukuje 176 kW (240 k). Nemôžem nepodotknúť, že ide o historicky NAJ-silnejší dieselový motor v Škode. Keďže sme v segmente SUV, pohon všetkých kolies a adaptívny podvozok sú samozrejmosťou.

Pre zaujímavosť, Škoda Kodiaq RS drží rekord v segmente 7-miestnych SUV na Nürburgringu. Svojim časom 9 minút a 29,84 sekundy zarazila nielen bežných používateľov, ale aj novinársku obec. Debut iniciálov “RS” je sprevádzaný ďalším debutom, a to systémom Dynamic Sound Boost. Tento systém je v Škode použitý po prvýkrát.

Autosalón Paríž 2018: Škoda Kodiaq RS - Startstop.sk

Okrem Kodiaqu RS Škoda predstavila aj Vision RS. Škoda týmto konceptom predurčuje a snaží sa nám ukázať, akým smerom sa budú vozidlá v budúcnosti uberať. Vision RS nadväzuje na rally vozidlá 180RS a 200RS z roku 1974.

Vision RS v sebe skrýva hybridný pohon, ktorého základ je 110 kW (150 k) benzínový motor, ktorému sekunduje 75 kW (100 k) elektromotor. Spolu vyvinú až 180 kW (245 k).

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokAutosalón Paríž: Európska premiéra Toyota RAV4
Nasledujúci článokFOTKY – Peugeot e-Legend v Paríži: Jeden z najkrajších konceptov, aké sa na autosalóne ukázali