Domov SPRÁVY News Najväčší rival Tesly chce dobiť Európu. Čínska automobilka BYD príde už tento...

Najväčší rival Tesly chce dobiť Európu. Čínska automobilka BYD príde už tento rok

Jeden z najväčších čínskych výrobcov automobilov, BYD (Build Your Dreams), nedávno oznámil plány na pokračovanie v rýchlom globálnom rozširovaní dodávok elektrických vozidiel. BYD Auto je mnohými považovaný za jedného z najväčších rivalov Tesly a spoločnosť v dohľadnej dobe nespomaľuje.

Tento týždeň sme sa dozvedeli, že cieľom spoločnosti BYD je začať dodávať svoje osobné plug-in hybridné a plne elektrické vozidlá do viacerých regiónov najmä Nemecka a Švédska. A ak nie ste oboznámení s výrobcom, vedzte, že existuje od roku 2008, len v roku 2022 vyrobil takmer 200 000 elektromobilov a teraz sa snaží rozšíriť jeho dosah. Svojimi predajmi elektromobilov dokonca prekonali americkú Teslu.

Veľké plány

Začiatkom tohto roka začala spoločnosť BYD ponúkať vozidlá do Austrálie. Potom odhalila plány na vstup na japonský trh s osobnými vozidlami v júli. Už pred týmito oznámeniami mala hlbokú integráciu s vozidlami vozového parku a elektrickými autobusmi vo viacerých regiónoch. Ponúkanie PHEV stálym zákazníkom po celom svete je však veľký krok. Z toho, čo vidíme, sa elektrické vozidlá BYD začnú predávať v Európe teda v Nemecku a Švédsku od októbra tohto roku, pričom dodávky sa začnú v 4. štvrťroku 2022.

Čo ponúkne?

BYD v súčasnosti ponúka modely Seal, Atto-3 a Dolphin. Dolphin by mal zasiahnuť Japonsko v roku 2023. Aj keď je to určite dobrá správa pre BYD a EÚ, ani jeden z nich nedal informácie o tom, ktoré modely budú k dispozícii pri uvedení na európsky trh. Čínsky BYD má v Európe veľké ambície. Svojimi batériovými autami si chce odkrojiť čo najväčšiu časť trhu. Ťažiť pritom bude zo synergií v rámci materskej skupiny. BYD dokáže pre svoje elektrické autá dodávať vlastné batérie Blade, vyrobené sesterskou divíziou BYD Electronic.

Dobijú nielen Európu

“Sme hrdí na to, že môžeme nadviazať toto partnerstvo so spoločnosťou BYD a na príležitosť reprezentovať takúto priekopnícku značku,” povedal Anders Hedin Hedin, majiteľ a generálny riaditeľ spoločnosti Hedin Mobility Group. ” To ukazuje ambície skupiny Hedin Mobility Group stať sa popredným poskytovateľom mobility a byť tak hnacou silou pri elektrifikácii európskeho vozového parku. Rozširovanie nášho distribučného podnikania je ústredným prvkom našich strategických plánov na napredovanie. ” Rastúca globálna expanzia BYD výrazne pomôže spoločnosti dosiahnuť jej cieľ stať sa druhou automobilkou na svete. Cieľom je predávať viac ako 1 milión elektromobilov za rok. Koncom minulého roka bol oznámený cieľ dosiahnuť predaj “nových energetických vozidiel” vo výške 1,2 milióna v roku 2022.

 

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJreviewgeek.com
Predchádzajúci článokTEST Honda ADV 350 – svižný mestský spoločník
Nasledujúci článokZ crossoveru na hatchback? DS ide proti prúdu