Domov Lifestyle Maybach triedy S od Brabusu? 600 koní a tá cena vás posadí...

Maybach triedy S od Brabusu? 600 koní a tá cena vás posadí na zadok

Mercedes Maybach triedy S sa dá označiť za etalón luxusu na štyroch kolesách. Brabus však aj tým najnáročnejším z náročných urobí radosť svojim vylepšením. Ak máte peniaze, Brabus nepozná žiadny limit.

Mercedes Maybach triedy S viete zohnať prakticky v dvoch prevedeniach. Vo verzii s označením S 580 4Matic máte pod kapotou preplňovaný vidlicový osemvalec s výkonom na úrovni 370 kW, respektíve 503 konských síl a krútiacim momentom 700 Nm. Ak ste však majiteľom Maybachu triedy S, výkon pre vás nie je tou najväčšou prioritou. Aj napriek svojej váhe však luxusná limuzína v tomto prevedení zrýchli z 0 na 100 km/h za obstojných 4,8 sekundy. Takéto auto má však aj poriadne vysokú cenovku.

Majstrovské dielo?

Čo však dokáže Brabus, sme sa už presvedčili viackrát. Majstrovské dielo s názvom Brabus 600 Masterpiece je výsledkom práce ľudí v Brabuse. Ako správne šípite, číslo 600 sa viaže na výkon v koňoch. Upravený osemvalec s objemom 4 litre aktuálne po úprave produkuje spomínaných 600 koní, respektíve 441 kW a krútiaci moment až 800 Nm. Zrýchlenie to nijak výrazne neovplyvní, ušetrí vám to iba 3 desatiny z 0 na 100 km/h. Maximálna rýchlosť zostáva rovnaká ako v prípade „základu“ a to presne 250 km/h.

Otázkou zostáva, ako Brabus dosiahol tých extra 97 koní. Jednoducho upravili turbá a pridali nové riadiace jednotky motora. K dispozícii je aj kompletne nový výfukový nerezový systém z aktívnymi klapkami. To aby ste si mohli zvoliť, ako hlučný chcete mať svoj Maybach. Brabus 600 dostal aj krásne 22-palcové disky kolies Monoblock M Platinum Edition. Ak by nevyhovovali vášmu vkusu, na výber máte širokú škálu iných diskov. Okrem toho sa istých úprav dočkal aj exteriér.

Celkom drahý špás

Exteriérové úpravy spočívajú v použití karbónových doplnkov a v Brabuse nezabudli ani na detaily z tmavého chrómu. Čo sa týka interiéru, tento konkrétny model dostal tyrkysové čalúnenie takmer celého interiéru. Čalúnenie má aj veľmi unikátny vzor, čo prispieva k maximálnej unikátnosti tohto kúska. V ponuke sa nachádza tiež drevený dekor. To v prípade, že vám nevyhovuje ten z karbónu.

Aby sme nezabudli na celkom dôležitú informáciu a tou je cena. Cena pôvodného vozidla sa hýbe niekde na úrovni 180 tisíc eur. Ak sa však rozhodnete, že chcete mať doma Brabus 600, zaplatíte niečo cez 342 tisíc eur. Takmer dvojnásobok ceny za 97 koní výkonu a mierne úpravy. Stojí to za to ? Na túto otázku vám odpovedať nevieme, každopádne ale vieme, že Brabus nemá hranice a do auta vám dá to, čo vám uvidí v očiach a v možnostiach vašej peňaženky.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokAlpine A110 R sa zachcelo jazdiť po okruhoch. Bude ten výkon stačiť?
Nasledujúci článokPeugeot elektrifikuje naplno a ďalej zvýši tempo. Hybridné modely 3008 a 5008 sú za rohom