Domov SPRÁVY News Bratislavský Volkswagen zahájil predsériovú výrobu dvoch kľúčových modelov

Bratislavský Volkswagen zahájil predsériovú výrobu dvoch kľúčových modelov

Zdroj: Volkswagen

Bratislavský závod Volkswagen sa už naplno pustil do predsériovej výroby novej generácie modelov Škoda Superb a Volkswagen Passat. Začiatok oficiálnej sériovej výroby naplánoval koncern na koniec tohto roka. Aj napriek tomu sa v Bratislave maká naplno na predsériovej výrobe, na ktorej sa odladia všetky potrebné detaily.

Bratislavský závod Volkswagen dostal zelenú na presun výroby obľúbených modelov VW Passat a Škoda Superb ešte v roku 2020. Do nového výrobného programu sa rozhodol koncern Volkswagen naliať viac než 400 miliónov eur. Celkové investície v našej krajine tým presiahnu päť miliárd eur. Výroba týchto nám dobre známych modelov sa plánuje na výrobnej linke, z ktorej už aktuálne schádzali modely ako VW Up a Škoda Karoq. Okrem spomenutých modelov sa v Bratislave vyrábajú aj Audi Q7 a Q8, Porsche Cayenne a Volkswagen Touareg.

Zdroj: Volkswagen
Nová karosáreň a kopec novej techniky

Celková príprava výroby na presun týchto dvoch modelov do Bratislavy si vyžiadala mnohé zmeny a úpravy. Pri týchto zmenách sa napríklad na jednotlivých halách montovali nové zariadenia s kompletne novými technológiami. Okrem toho v závode pribudla aj nová karosáreň. Väčšina potrebných prác na spustenie predsériovej výroby už skončila.

Volkswagen dlhodobo patrí medzi najväčších zamestnávateľov na Slovensku. Príchod modelov Passat a Superb prinesie aj nové pracovné miesta a šancu pre nových zamestnancov. Internetom už teraz kolujú mnohé grafické dizajny a neoficiálne fotky nových modelov. Oficiálneho odhalenia sa však dočkáme až neskôr v priebehu tohto roka. Príchod týchto dvoch významných modelov koncernu ešte viac pomôže k už tak silnému postaveniu Slovenska na mape automobilových výrobcov. Celkovo však výroba nových modelov prispeje aj k posilneniu dodávateľských reťazcov.

Zdroj: KOLESA.RU
V tomto sme líder

Aj napriek tomu, že v priebehu minulého roka došlo k zníženiu výroby vo všetkých automobilkách na Slovensku z dôvodu nedostatku materiálov, naša krajina si v prepočte na jedného obyvateľa udržala pozíciu najväčšieho výrobcu áut na svete. Tešíte sa na nový Passat a Superb ? Bude sa im aj naďalej dariť na trhu medzi aktuálne „trendy“ SUV vozidlami?

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počet hodnotení 7

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokOpakuje po Tesle? SsangYong zlacnil Rexton, základ kúpite už za…
Nasledujúci článokNórska prepravná spoločnosť na svojich lodiach nebude prevážať elektromobily. Je to riziko, hovorí