Domov SPRÁVY News Škoda Kodiaq už neskrýva takmer nič

Škoda Kodiaq už neskrýva takmer nič

Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Kodiaq. Tie odhaľujú dynamický a emotívny vzhľad, ktorý je takmer na vlas rovnaký renderom, ktoré sme zverejnili ešte počas leta.

Medzi hlavné prvky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami. „Úplne nová Škoda Kodiaq je moderná a dynamická, s nápadne osobitým vzhľadom. V súlade so zásadou, že forma nasleduje funkciu, sme implementovali prvé prvky nášho budúceho dizajnového jazyka Modern Solid. Dizajn zdôrazňuje praktickosť, ale vďaka dynamickému tvaru prináša aj lepšiu aerodynamiku,“ povedal Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti Škoda Auto.

Foto: Škoda

Nová generácia modelu Kodiaq sa vyznačuje výrazným vzhľadom a väčšími rozmermi, ktoré sľubujú ešte viac vnútorného priestoru. Môže sa pochváliť skulpturálne tvarovanou kapotou, hranatými podbehmi kolies a diskami s priemerom 17″ až 20″. Ďalšou dizajnovou zaujímavosťou je voliteľný D-stĺpik v jedinečnom odtieni Dark Chrome. Na modeli Kodiaq debutujú predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie. Výrazný široký svetelný podpis na zadnej časti v tvare písmena C siaha ďaleko do stredu piatych dverí. V spodnej časti je červený pás spájajúci zadné svetlá. Celkový vzhľad umocňuje robustný zadný nárazník a dynamický dizajn dopĺňa nový nápis Škoda v strede piatych dverí.

Svetová premiéra bude vysielaná naživo na kanáli Škoda YouTube 4. októbra 2023 o 18:45 SELČ.

Škoda Kodiaq
Foto: Škoda
Pohony

Škoda Kodiaq druhej generácie dostane nielen benzínové a naftové motory, ale aj plug-in hybridný a mild-hybridný pohon. Základným benzínovým motorom sa stane 1,5 TSI s výkonom 150 koní s mild-hybridnou technológiou, turbodúchadlom s premenlivou geometriou lopatiek a systém automatického odpájania dvoch valcov pri nízkej záťaži. Silnejšou alternatívou bude 2,0 TSI s výkonom 204 koní a pohonom všetkých kolies. Naftový motor 2,0 TDI bude disponovať najvyšším výkonom 150 alebo 193 koní a tiež pôjde v prípade silnejšej verzie o štvorkolku. Výkon plug-in hybridu bude 204 koní.

Základným stavebným prvkom tohto zo siete nabíjateľného hybridu bude 1,5 TSI a elektromotor. Pôjde výhradne o vozidlo s pohonom predných kolies, o prenos krútiaceho momentu na kolesá sa postará šesťstupňové DSG-čko. Vďaka akumulátoru s kapacitou až 25,7 kWh bude môcť Škoda Kodiaq prejsť na elektrinu vyše 100 km, pritom okrem palubnej nabíjačky s výkonom 11 kW sa bude môcť batéria dobíjať aj jednosmerným prúdom s maximálnym výkonom až 50 kW.

Škoda Kodiaq
Foto: Škoda

Škoda Kodiaq druhej generácie dostane chladený duálny Phone Box umožňujúci nabíjať dva mobilné telefóny naraz so zvýšeným nabíjacím výkonom 15 W. Prvýkrát sa v modeli Kodiaq objavuje odkladacia priehradka v zadnej časti stredového tunela s držiakom nápojov a taktiež čistič displeja pre dotykové obrazovky. Typický dáždnik a škrabka na ľad budú po novom vyrobené z udržateľných materiálov. S dĺžkou 4 758 mm prekoná nový Kodiaq predchádzajúcu generáciu o 61 mm. V sedemmiestnej verzii budú mať cestujúci v treťom rade sedadiel o 15 mm viac miesta nad hlavou, a to 920 mm. Objem batožinového priestoru bude od 340 litrov v prípade sedemmiestnej verzie až po 910 litrov v prípade variantu s piatimi sedadlami.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počet hodnotení 9

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJŠkoda
Predchádzajúci článokNissan Concept 20-23 je základom pre lacný elektromobil
Nasledujúci článokHonda CR-V podrobne: technika, výbava, slovenské ceny