Domov SPRÁVY News Nová Škoda Octavia sa odhaľuje na prvých skicách

Nová Škoda Octavia sa odhaľuje na prvých skicách

Foto: Škoda

Facelift modelového bestselleru Škoda Octavia sa nezadržateľne blíži. Škoda preto zverejnila niekoľko dizajnových skíc, ktoré naznačujú, akým smerom sa bude ďalej uberať dizajn Octavie. Bude najnovší facelift rovnako kontroverzný ako facelift tretej generácie? 

Facelift modelu Škoda Octavia príde po štyroch rokoch od jej premiéry a dá sa konštatovať, že sa tak stane v tú správnu chvíľu. Škoda Octavia by sa mala v modernizovanej podobe predstaviť už tento mesiac. Z oficiálnych obrázkov môžeme vidieť, že gro dizajnových zmien sa odohrá na prednej časti, pričom jeden zo svetelných pásov bude viac zasahovať do karosérie vozidla. Octavia tak dostane o čosi dynamickejší výraz.

Foto: Škoda

Obe karosárske prevedenia Octavie dostanú aj nový predný a zadný nárazník, ako aj prepracovanú masku chladiča. Samotné svetlomety sa budú pýšiť prvkom Crystallinium, ktorý už poznáme z nových generácií modelov Superb a Kodiaq. Samozrejme, na scénu príde aj verzia RS, pričom k dispozícii bude aj variant Sportline. “Oživiť a rozvíjať dizajnové charakteristiky ikon našej značky je fascinujúca úloha. Pri najnovšej modernizácii modelu Octavia sme upravili nárazníky a masku chladiča. Zároveň sme vyostrili kontúry svetlometov, čím náš bestseller získal ešte výraznejší a športovejší vzhľad,” komentuje výzor modernizovanej Octavie šéfdizajnér automobilky Oliver Stefani.

Zmeny v interiér zatiaľ Škoda oficiálne nekomunikuje. Očakávame však, že interiér by mal obohatiť nový infotainment systém s lepšie prepracovaným softvérom a rozšírenými funkciami. Zmenami si rozhodne prejde aj samotná palubná doska a použité materiály. Tiež sa domnievame, že Octavia dostane ovládače Smart Dials z nového Kodiaqu a Superbu.

Foto: Škoda
Škoda Octavia ako líder v predajnosti

V priebehu roku 2023 sa podarilo mladoboleslavskej automobilke predať viac ako 191 900 kusov Octavie, čo znamená medziročný nárast o 36 %. Druhým najpredávanejším modelom značky Škoda bol v roku 2023 Kamiq, ktorý si na svoje konto pripísal 116 500 kusov. Potom nasledujú modely Kodiaq (105 900 ks), Karoq (100 100 ks) a Fabia (94 400 ks). Škoda celosvetovo dodala v roku 2023 zákazníkom 866 800 vozidiel, čo je v porovnaní s rokom 2022 nárast o 18,5 %. Model Škoda Octavia Combi sa v roku 2023 stal najpredávanejším modelom na slovenskom trhu.

Foto: Škoda

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počet hodnotení 34

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Škoda
Predchádzajúci článokSubaru Crosstrek má kompletný cenník, v základe má všetko podstatné
Nasledujúci článokV januári si Slováci spoza hraníc doviezli takmer 5-tisíc osobných áut