Domov TECH Inteligentná ponožka či kvetináče, na Slovensko prichádzajú noví smart pomocníci.

Inteligentná ponožka či kvetináče, na Slovensko prichádzajú noví smart pomocníci.

Príchod na náš trh hlási nový distribútor inteligentnej elektroniky Certus Mercatus, ktorý nám v zastúpení priniesol rovno tri produkty. Na svoje si prídu nielen fanúšikovia smart domácností a zdravého životného štýlu, ale aj rodiny s malými deťmi. Poďme si teda predstaviť všetky produkty.

Robotické vysávače od spoločnosti iRobot

Ako prvé si predstavíme robotické vysávače od spoločnosti iRobot, konkrétne modely Roomba j7 a j7+. Tvorca dnes už takpovediac legendárnej Roomby prichádza s novým operačným systémom iRobot OS. V praxi to znamená, že svojho robota môžete obsluhovať pomocou aplikácie, dokonca sa sami učia ako sa najlepšie pohybovať domácnosťou, pamätajú si konkrétne miestnosti a vďaka aplikácii vedia automaticky začať upratovať, keď odídete z domu a prestať, keď sa doňho opäť vrátite. Svojmu robotovi v nemalej miere viete pomôcť aj vy sám prostredníctvom spätnej väzby, čím sa robot stáva inteligentnejší a upratovanie viac intuitívne. 

Operačnému systému iRobot OS sekunduje navigácia PrecisionVision, ktorá v reálnom čase identifikuje prekážky a dokonca vám pošle fotografiu k posúdeniu, či sa jedná o dočasnú prekážku ako napríklad kábel, prípadne kusy oblečenia, alebo sa má aj v budúcnosti prekážke vyhnúť. Cena robotického vysávača iRobot Roomba začína od 799 € pri modeli j7 a 999 € pri j7+.

Inteligentná ponožka od spoločnosti Owlet

Nie, nejde o žiadny dizajnérsky kúsok do vášho šatníka. Tento produkt ocenia najmä rodičia malých detí. Jedná sa o ponožku s množstvom senzorov, ktoré nepretržite monitorujú dieťa a získavajú tie najdôležitejšie informácie – tepovú frekvenciu a hladinu kyslíka za pomoci pulznej oxymetrie. Navyše zaznamenáva aj spánkové trendy dieťaťa, ako sú dĺžka spánku, prípadne počet prebudení počas noci, ako aj samotnú kvalitu spánku. Všetky tieto aspekty spomenuté vyššie zaručene zabezpečia väčší pokoj a istotu, že vaše dieťa je v bezpečí a v poriadku.

Základnú výbavu predstavuje inteligentná ponožka Smart Sock 3. Pokiaľ svieti na zeleno, tak sú všetky hodnoty dieťaťa v norme. Pokiaľ sa však namerané hodnoty pohybujú mimo normy, rozsvieti sa červené svetlo, na čo vás upozorní aj zvukový signál spolu s mobilnou aplikáciou. Ponožku Smart Sock 3 si viete prepojiť aj s kamerou Owlet Cam, ktorá streamuje HD video s nočným videním a disponuje až štvornásobným digitálnym zoomom. Taktiež dokáže merať teplotu v miestnosti, takže budete mať skvelý prehľad nielen o vašom potomkovi, ale aj o prostredí, v ktorom sa nachádza. Cena inteligentnej ponožky začína od 359,99 €, kamera Owlet Cam od 184,99 € a set oboch produktov od 479,99 €.

Súprava na pestovanie rastlín od spoločnosti LeafLearn

Na záver si predstavíme súpravu na pestovanie superzdravej mikrozeleniny. Na domáce pestovanie vám postačí už iba voda a umelá inteligencia. V jedinej kapsule sa spojilo to najlepšie z prírody a z moderných technológií. Celý obal kapsule je navyše plne recyklovateľný a celé vnútro plne kompostovateľné, takže nič nepríde nazmar. Za nápadom stojí český biochemik Zbyněk Lamplot, ktorý vychádzal z analýzy rastu rastlín v reálnom čase. Navyše mikrozelenina obsahuje množstvo makroživín a radíme ju k takzvaným superpotravinám. Botanicky ide o vývojové štádium, ktorým prechádza každá rastlina. V štádiu microgreen ešte nefunguje metabolizmus rastliny a ani neprebieha fotosyntéza, všetky živiny sú čerpané zo semena. V tomto štádiu rastlina obsahuje veľké množstvo dobre vstrebateľných vitamínov a vďaka svojmu vývojovému štádiu ju netreba vôbec hnojiť, ani inak zaťažovať vonkajšími chemickými procesmi.

A zvládne to skutočne naozaj každý. So zariadením Mini Starter Pack nemusíte vedieť vôbec nič o pestovaní. Stačí len vložiť kapsulu so semienkami a zaliať vodou. O všetko ostatné sa postará umelá inteligencia. Kamera rozpozná, o akú kapsulu sa jedná a automaticky vám ju premietne do aplikácie. Aplikácia vám sama oznámi, kedy je čas odstrániť viečko. Potom sa už môžete kochať vašou úrodou. Párovanie s telefónom prebieha prostredníctvom Wi-FI a všetko je veľmi intuitívne. Cena začína od 155,99 € a každá ďalšia kapsula vás vyjde na 2,90 €. K dispozícii sú tieto kapsule: brokolica, horčica, rukola, ďatelina, kaleráb, červená reďkovka, reďkovka Daikon, reďkovka China Rose, žerucha a červená kapusta.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNechce sa vám čakať na BMW M2? Úpravca AC SChnitzer ponúka riešenie
Nasledujúci článokKúpa auta a spôsoby jej financovania. Zistite, aké sú vaše možnosti.