Nie je to tak dávno, čo česká automobilka Škoda oficiálne potvrdila príchod nového modelu. Automobil, ktorý by mal zapadnúť do triedy mestských crossoverov bude predstavený už na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. Jeho predlohou sa stal veľmi zaujímavý koncept Vision X, ktorý na rovnakom mieste automobilka prezentovala už pred rokom. 

V týchto dňoch sa podarilo českému magazínu Auto.cz nachytiť testovací prototyp modelu, ktorý pravdepodobne ponesie označnie Kosmiq, počas testovania. Fotografia je síce len jedna, no je z nej zrejmé, že sa jedná príve o testovací prototyp nového malého SUV. O automobile zatiaľ nie je veľa informácií, no už teraz je zrejmé, že ponesie techniku, ktorú majú jeho koncernoví súrodenci SEAT Arona či VW T-Roc.

Prototyp na fotografii nesie výrazné maskovanie, no ako je vidno, auto je podstatne menšie ako model Karoq. Škoda chce týmto automobilom zacieliť hlavne ma mladú klientelu a ľudí, ktorí hľadajú malé auto, no hachback či malé kombi nie je pre nich. Kosmiq by mal stáť na modulárnej platforme MQB, z čoho sa dá odvodiť aj ponuka motorov. Tá by mala pokrývať najmä litrové TSI, 1.5 TSI či dieslovú verziu 1.6 TDI. Bližšie informácie sa pravdepodobne dozvieme už v najbližších týždňoch, kedy bude automobilka Škoda postupne odhalovať viacero detailov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: Auto.cz

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!