Značka Hyundai dosiahla na Slovensku veľmi úspešný rok. 7 657 vozidiel si našlo nových zákazníkov. Akýmsi víťazom z portfólia sa stal Tucson, ktorý dostal titul najpredávanejšie SUV za rok 2018. Pozornosť verejnosti, či novinárov si uchmatol aj hot-hatch i30 N. Ten sa stal najpredávanejším vozidlom v danom segmente.

To, že Hyundai i30 N je jedným z najlepších hot-hatchov súčasnosti sme zistili na vlastnej koži v redakčnom teste, ale nasvedčujú tomu aj ulice Slovenska, ktoré sa nimi plnia. To malo za následok aj prvý česko-slovenský i30 N meeting. Práve ostré hatchbacky dotvárajú image značky a majú na samotné predaje obrovský vplyv. Hovoria o tom aj predajné čísla za rok 2018. Zväz automobilového priemyslu SR eviduje až 59 registrácií Hyundai i30 N. V kategórií hot-hatchov tak dominuje až so 46%-tným podielom na trhu.

Importér značky Hyundai pre Slovensko, sa zameral na databázy klientov a poukázal na zopár zaujímavých faktov. Ako iste viete, i30 N sa ponúka v dvoch výkonnostných variantoch a to s výkonom 184 kW / 250 koní a N Performance 202 kW / 275 koní. Práve druhá spomínaná verzia, N Performance tvorila až 98% všetkých predaných modelov N na Slovensku.

Charakteristickou farbou pre Hyundai i30 N sa stala šmolkovská farba, teda s fabrickým názvom Performance Blue s podielom cez 40%. Druhou najčastejšou farbou je oceľovo sivá Micron Grey s podielom 20%. Iba v Bratislavskom kraji si nových majiteľov našla vyše tretina predaných N-iek. Podľa prieskumu na sociálnej sieti Facebook, majitelia i30 N siahli po ňom hlavne kvôli skvelému pomeru cena-výkon, 5-ročná záruka bez obmedzenia najazdených kilometrov a pozitívne recenzie novinárov.

Model i30 N je prvým výkonným modelom značky Hyundai. Druhý v poradí je štýlový a ostrý model i30 Fastback N, ktorý sa do predaja dostane vo februári tohto roku. Slovenský cenník by sa mal na stránkach importéra objaviť už 1.2.2019.

Marketingový a PR manažér, Marek Kopča pre Hyundai Motor Slovakia sa o úspechu i30 N vyjadril takto: „Tešia nás fantastické výsledky, ktoré model i30 N dosiahol v roku 2018. Väčšiu radosť máme však z toho, že N-ko sa stalo ikonickým modelom značky tohto desaťročia. Taktiež sa vytvorila silná, súdržná a aktívna komunita majiteľov a fanúšikov, ktorí pomáhajú šíriť meno a emócie rady N.“

TEST – Hyundai i30N

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!