Už len niečo viac ako mesiac nás delí od oficiálnej svetovej premiéry najmenšieho SUV z dieľne Škoda. Len pred pár dňami automobilka oficiálne potvrdila názov novinky, ktorý bude zhodný s jej čínskym náprotivkom Kamiq. Následne sme sa dočkali dizajnových náčrtov, ktoré mali automobil trošku poodhaliť.

Je pravda, že o novinke toho vieme už pomerne veľa, no taktiež veľa vecí zostáva stále utajených. Tou najzásadnejšou je nepochybne dizajn, ktorý si Škoda zatiaľ drží v utajení. Každopádne informácie nasvedčujú tomu, že podobnosť s konceptom Vision X bude veľmi veľká. Tak trochu to potvrdzuje aj najnovšie video, ktoré bolo zverejnené portálom Novinky.cz. Na krátkych záberoch je vo vysokej kvalite zachytený testovasí prototyp modelu Kamiq, ktorý má na sebe len minimum maskovania.

Automobilka sa testovacie vozidlo zo zadnej časti snažila zamaskovať do tvarov väčšieho modelu Karoq, no prednej časti sa maskovanie takmer neušlo. Je tak jednoznačne vidieť delené predné svetlomety, tak ako tomu bolo na zmienenom prototype Vision X. Okrem toho je na zadnej časti pri predbiehaní a následnom radení vozidla vidieť dynamické smerové svetlá, ktoré sú pri novom Kamiqu očakávané. Protoyp bol zachytený na českej diaľnici D11 smerujúcej na Hradec Králové, na ktorej je výskyt testovacích áut Škody v posledných rokoch pomerne veľký.

Okrem delených svetlometov je na prednej časti zaujímavé, že sa nesie v pomerne ostrých tvaroch s výrazným otvorom pod maskou chladiča. Nárazník modelu Kamiq z vyhotovených záberov vyzerá takmer totožne ako na Vision X, čo vôbec nie je na škodu. Rovnako tak to môžeme povedať aj o kapote vozidla. Pripomeňme si, že novinka bude postavená na rovnakej platforme ako VW T-Roc či SEAT Arona a ponuku motorov si pravdepodobne prepožičia od súrodenca Škody Scala. Cena samozrejme zatiaľ ostáva tajomstvom, no môžeme očakávať, že bude zasadená pod model Karoq. To by znam,enalo, že v základnej výbave si budeme môcť Kamiq zakúpiť už pod 20 500 €.

Zachytenie

Zdroj: novinky startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokHybridné BMW 745e konečne dostalo spaľovací motor, aký si zaslúži
Nasledujúci článokBMW M850i First Edition: Individual výbava a limitovaná produkcia
Som študentom Fakulty Elektrotechniky a Informatiky STU. Vo svojom voľnom čase sa venujem najmä technologickým novinkám z oblasti IT a autonómnych technológií. Sledovanie noviniek a pokrokov v automobilizme patrí medzi moje najväčšie koníčky. Najviac častu trávim sledovaním koncernu VW a taktiež elektromobilitou a vecami s ňou spojenými.