Domov News Modernizovaný Hyundai i30 N príde s novou prevodovkou

Modernizovaný Hyundai i30 N príde s novou prevodovkou

Len včera Hyundai po mesiacoch čakania oficiálne odhalil novú generáciu obľúbeného SUV Tucson a už dnes sa môžeme pozrieť na ďalší kľúčový model. Azda najpredávanejší hot-hatch súčasnosti prešiel modernizáciou rovanko ako jeho konvenčná podoba i30. Oproti tomu nemu však ponúkne agresívnejší dizajn a hlavne úplne novú prevodovku.

Hyundai oficiálne zverejnil informácie a prvé fotografie nadupaného modelu i30 N. Už teraz je jasné, že novinka, ktorá bude oficiálne odhalená už čoskoro prešla zmenou dizajnu, ktorá je veľmi prospela. Vďaka nový svetlám a prepracovaným nárazníkom pôsobí emotívnejšie a svalnatejšie ako predchodca. Ďalšou malou zmenou vzhľadu prešli koncovky výfukov, ktoré sú v novom ostrom “Nku” citeľne väčšie oproti modelu pred modernizáciou.

New i30 N TEASER_Rear_Update

To však nie je všetko! Hyundai na prvých snímkach ukazuje, že i30 N dostane aj nové 19-palcové kované zliatinové disky kolies. Tie by mali byť ešte ľahšie ako doposiaľ a mali by tak dopomôcť k celkovému zníženiu hmotnosti auta. Okrem toho automobilka prezradila, že do i30 N plánuje montovať aj novú 8-stupňovú dvojspojkovú prevodovku N DCT, ktorá je známa najmä v “Nkových” modeloch mimo Európy. Hot hastch bude teda prvýkrát dostupný aj s automatickou prevodovkou. Doteraz bola k dispozícii len športová 6-stupňová manuálna prevodovka.

Celkovo pôsobí auto modernejšie a hlavne svalnatejšie. Výrazné línie nárazníkov domopomohli k drzému vzhľadu, ktorý si i30 N určite zaslúži. Fotografie zatiaľ zachytávajú len klasický hatchback v športovom prevedení. neskôr sa na trhu objaví aj obľúbený Fastback. Príchod ostrého kombi je zatiaľ veľmi otázny. Vylúčiť ho však nemôžeme. Viac informácií o výbavách a príplatkových prvkoch sa dozvieme v najbližších týždňoch. i30 N Aj napriek tomu právom patrí medzi najočakávanejšie športové autá tohto roka. V našom poslednom teste ostrého “Nka” nechábala výkonnejšia verzia Performance, ktorá aj teraz stojí za kúpu. Obľubu dokazujú aj posledné štatistiky, ktoré jasne ukazujú, že aj napriek aktuálnej kríze sa i30 N teší veľkej obľúbe medzi zákazníkmi segmentu hot-hatchov.

Test Hyundai i30N Performance, novodobý fenomén!

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!