Vývoj nezastavíš. Dalo by sa povedať, že týmto heslom sa riadi česká Škoda. Prináša totiž inovatívne riešenie v oblasti diagnostiky vozidiel, ktoré si môžete urobiť doma bez zásahu autorizovaného servisu. Na všetko vám bude stačiť smartfón a prístup k internetu. Vďaka umelej inteligencii bude možné bezproblémovo diagnostikovať viacero druhov porúch na pohonnej sústave auta.

V týchto dňoch prebieha rozsiahle testovanie novej aplikácie Škoda Sound Analyser, ktorá bude slúžiť k diagnostike porúch na vozidlách. Fungovanie aplikácie pritom bude pomerne jednoduché. Zákazník si nahrá krátky zvukový záznam naštartovaného auta, ktorý následne aplikácia porovná so zvukovou databázou. V prípade nezrovnalostí napíše o akú poruchu ide a či ju treba urýchlene riešiť.

Stanislav Pekař, vedúci oddelenia After Sales Škoda Auto na adresu novej technológie uvádza: “Sound Analyser názorne demonštruje aké možnosti ponúka digitalizácia značke Škoda aj v prípade After Sales. V budúcnosti budeme vo veľkom využívať technológiu umelej inteligencie, aby sme mohli našim zákazníkom ponúknuť ešte lepšie služby a sprostredkovať ešte lepšiu zákaznícku skúsenosť.”

škoda sound analyser

Celá aplikácia je teda postavená na umelej inteligencii. Vďaka nej dokáže spoľahlivo detegovať akékoľvek poškodenie alebo opotrebovanie dielov pohonnej sústavy vozidla. Program k tomu využíva rôzne špecifické parametre vozidla a analyzuje profil opotrebovania auta. Všetko funguje na jednoduchom princípe. Zvuk, ktorý je nahratý cez mikrofón smartfónu je pomocou umelej inteligencie a neurónovej siete upravený na spektrogram, ktorý zobrazí zvukové signály v grafickej podobe. Tie sú následne porovnané s databázou Škoda, ktorá zahŕňa potrebné zvukové stopy. V prípade, že je na aute nejaká chyba, aplikácia ju rozpozná a upozorní na ňu.

Aktuálne je aplikácia v testovacej prevádzke na 14 svetových trhoch. Medzi nimi nechýba ani Nemecko, Rusko, Rakúsko či Francúzsko. Do testovania je zapojených až 245 dealerov Škoda Auto, ktorí pomáhajú s vyhotovovaním nahrávok a tvorbou rozsiahlej databázy porúch. Technológia už teraz dokáže rozpoznať 10 druhov porúch s presnosťou na 90%. Medzi nimi sú napríklad chyby konštrukčnej sústavy ako systém riadenia, systém klimatizácie či problémy s dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Koniec jednej éry. Škoda Citigo definitívne skončila

Zdroj: Škoda Auto

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!