Už v poradí 25. ročník Slovenskej ankety o auto roka prebehol minulú sobotu. Víťazom sa stala Škoda Octavia. Vyhrala o 22 bodov.

Mladoboleslavská automobilka má úspech nie len za našimi hranicami, ale aj u nás. Nová Škoda Octavia sa môže pýšiť titulom Auto roka 2021. Octaviu vybralo 15 novinárov. Po minulom roku, kde došlo k rovnakému počtu bodov medzi výhercami Suzuki Jimny a Toyota Corolla, tentoraz Octavia vyhrala s prehľadom o 22 bodov a celkovo získala 90 bodov.

Na striebornej priečke sa umiestnil Hyundai Tucson so 68 bodmi, tretiu priečku získal Land Rover Defender so 47 bodmi. Zemiaková medaila sa ušla Citroënu C4 so 43 bodmi. Bez medaile ostala Honda Jazz s 38 bodmi, Kia Sorento s 34 bodmi a Toyota Yaris s 30 bodmi.

„Tešíme sa z ocenenia Auto roka 2021 na Slovensku. Jeho zisk potvrdzuje, že štvrtá generácia modelu Škoda Octavia sa opäť výrazne posunula vpred, ako technologicky, tak aj dizajnovo,“ vyjadril sa Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko.

Novodobá Škoda Octavia sa predáva od roku 1997, no až teraz sa jej podarilo získať titul Slovenského Auta roka.

„So širokou škálou úsporných motorov, tradičnou priestrannosťou, ktorá je typická pre značku Škoda, jednotlivé Simply Clever riešenia a ponuka najmodernejších technologických noviniek získava nová Octavia veľkú dôveru pre množstvo ľudí. Som veľmi rád, že kvality tohto vozidla dokázali presvedčiť aj odbornú porotu u nás,“ dodal Jaroslav Hercog.

Finálne poradie po sčítaní vyzeralo takto:

1. Škoda Octavia, získala celkovo 90 bodov

2. Hyundai Tucson, získal v hodnotení 68 bodov

3. Land Rover Defender, získal celkovo 47 bodov

4. Citroën C4, novinka len tesne zaostala s počtom 43 bodov

5. Honda Jazz, praktické micro MPV sa zaobišlo s 38 bodmi

6. Kia Sorento, ziskala celkovo34 bodov

7. Toyota Yaris, si vyslúžil 30 bodov

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!