Domov News Toyota GR Supra prichádza v novom šate s exkluzívnou edíciou Jarama Racetrack

Toyota GR Supra prichádza v novom šate s exkluzívnou edíciou Jarama Racetrack

Limitovaná edícia Jarama Racetrack, bude zameraná len na Európsky trh s obmedzeným počtom na iba 90 exemplárov.

Piata generácia Toyoty Supry bola predstavená v Januári 2019. Prvé stretnutie s novou generáciou sa udialo práve na španielskom okruhu Jarama, ktorý sa nachádza severne od hlavného mesta Madrid. Práve vďaka tejto udalosti na okruhu Jarama s dĺžkou 3,9 kilometrov a 14 zátačkami je pomenovaná nová limitovaná edícia Toyoty GR Supra, ktorá bude výhradne dostupná len na Európskom trhu, v skutočne obmedzenom počte.

Automobilka Toyota sa rozhodla vyrobiť len 90 kusov limitovanej edície GR Supra Jarama Racetrack Edition. 30 kusov tohto exempláru je pridelených Veľkej Británii, pre ďalšie Európske štáty automobilka presné delenie neuviedla.

Čím je ale limitovaná edícia odlišná?

Na prvý pohľad si môžeme všimnúť výrazné, špeciálne modré lakovanie Horizon Blue a taktiež 19-palcové čierne kolesá a dočervena lakované strmene bŕzd. V modrej farbe pôsobí Supra naozaj zaujímavo a jedinečne. Čierne kolesá jej dodávajú tmavší kontrast a brutálnejší výzor.

Interiér je čalúnený Alcantarou a modrým prešívaním aby ladila k vonkajšiemu lakovaniu. Tak isto interiér disponuje karbónovými doplnkami, dokonca s plaketou a siluetou okruhu Jarama pri palubnej doske pred spolujazdcom so sériovým číslom pre každý jeden vyrobený kus.

Edícia Jarama Racetrack nám ponúkne aj nové vychytávky, ktoré sú napríklad GPS systém s 3D zobrazením alebo aj pripojenie k vozidlu Supra Connect. Supra Safety+ s bezpečnostnými asistentmi je tiež súčasťou. Obsahuje štandardné asistenty ako adaptívny tempomat, detekcia chodcov, varovanie pred opustením jazdného pruhu a mnoho ďalších.

Bude sa pod kapotou skrývať niečo špeciálne?

Toyota GR Supra Jarama Racetrack bude mať pod kapotou radový šesťvalec s výkonom 250 kW. Je to najvyšší výkon dostupný na Európskom trhu, v USA je to až 285 kW. Limitovaná edícia bude dostupná s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, pohonom zadných kolies, ako je to známe pri Supre piatej generácie. Toyota zatiaľ cenu tejto limitky nezverejnila. Na jar by sa mali dostať prvé kusy limitovanej edície na trh, tým pádom sa pravdepodobne dozvieme aj cenu.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 6

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!