Domov News Šéf Škody: Nový Superb sa možno konečne ukáže vo verzii, na ktorú...

Šéf Škody: Nový Superb sa možno konečne ukáže vo verzii, na ktorú všetci čakáme

Šéf Škody sa nechal počuť, že Superb novej generácie možno konečne príde vo verzii, na ktorú všetci fanúšikovia márne čakali od počiatku modernej histórie modelu.

Nielen v našich končinách ultra populárna Škoda Superb je s aktuálne treťou modernou generáciou (ak nepočítame pradeda z 30-tych rokov minulého storočia) v druhej polovici životného cyklu. Na trhu je od roku 2015, pričom v prvej polovici 2019 sa dočkala mierne modernizovaného vzhľadu. Ak berieme do úvahy približne 7-ročný životný cyklus modelu, zistíme, že nová generácia je už skutočne za rohom. A hoci v uplynulých rokoch záujem zákazníkov o tradičné karosérie typu sedan a kombi klesá v prospech crossoverov a SUV, Superb sa ako jeden z mála v kategórií teší narastajúcej popularite. Čo teda môžeme od nástupcu očakávať?

SUV to nebude

Mnoho tradičných modelov (nielen) európskych značiek prenecháva svoje mená SUV autám, respektíve z ponúk automobiliek miznú úplne. Mladoboleslavská automobilka má aktuálne v portfóliu celkovo 4 vyššie položené modely typu crossover alebo SUV: Kamiq, Kodiaq, Karoq a najnovším prírastkom je elektrické SUV Enyaq. Vedenie automobilky, konkrétne šéf značky Thomas Schäfer, preto potvrdil, že v prípade Superbu sa nič meniť nebude: aj v nasledujúcej generácii sa bdue ponúkať ako populárny liftback a kombi. Schäfer navyše do vyhlásenia pridal aj jednu pikošku: tentokrát by sme sa mohli konečne po prvýkrát v histórii modelu dočkať aj ostrejšej verzie s magickými písmenami RS. Teda pokiaľ si ju zákazníci budú vyžadovať, ako dodal Schäfer.

Sériový Superb štvrtej generácie by mal na trh doraziť v roku 2023. Ak sa vedenie Škodovky rozhodne na základe požiadaviek zákazníkov ponúkať aj RS verziu, tá by mala doraziť minimálne o rok neskôr. Najrealistickejší scenár ale počíta s rokom 2025, kedy majú prísť do platnosti nové emisné normy.

Je preto logické očakávať, že potenciálny RS model sa bude spoliehať na istú mieru elektrifikácie. Fanúšikovia spáleného benzínu sa tak môžu v najlepšom prípade spoliehať na plu-in hybridnú verziu po vzore aktuálnej Octavie RS iV. Okrem toho, približne v rovnakom čase by mal byť predstavený aj koncernový brat Volkswagen Passat, ktorý bude k dispozícii výhradne ako kombík. Aj v prípade Passata sa hovorí o vrcholnej verzii, ktorú Volkswagen v prípade modelu označuje GTE.

Na konkrétne informácie si budeme musieť, samozrejme, počkať, no vyjadrenie šéfa značky vnieslo pozitívnu iskru do očakávania. Nová generácia Superbu bude využívať najnovšiu evolúciu modulárnej platformy MQB, ktorá sľubuje dodatočný nárast priestoru na zadných sedadlách a v oblasti batožinového priestoru.

Portfólio Škodovky sa má rozrásť aj o čistokrvný elektromobil podobnej kategórie, ako Superb, no ten s najväčšou pravdepodobnosťou dostane vlastný názov a zrejme aj vlastný dizajnérsky št.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJautoforum
Predchádzajúci článokKombi verzia menšieho SUV. Privítajte SsangYong Tivoli Grand
Nasledujúci článokCeny polovodičov sa zmenia ! Ako dlho to potrvá ?