Domov News Opel Corsa 40 Years – štýlová limitka do mesta

Opel Corsa 40 Years – štýlová limitka do mesta

Vyše 14 miliónov vyrobených kusov za 40 rokov je dobrým dôvodom, aby marketingové oddelenie značky Opel prišlo s limitovanou edíciou svojho obľúbeného mestského auta. 

Opel oslávi jubileum špeciálnym modelom „Corsa 40 Years“, ktorý sa začne predávať v najbližších týždňoch na vybraných európskych trhoch.

Opel vyrobí len 1982 kusov. Tento počet symbolizuje začiatok predaja prvej generácie Corsy. Model zo špeciálnej edície 40 Years prichádza s novou farbou karosérie s názvom „Rekord Red“. Táto farba výrazne pripomína červenú použitú na pôvodnej Corse A. Kontrast dodáva čierna strecha a čierny farebný dekor na embléme Opel Blitz, veku batožinového priestoru a nápise Corsa. Mimoriadne dynamický vzhľad podčiarkujú 17-palcové disky z ľahkej zliatiny v lesklej čiernej farbe s vložkami v matnej sivej.

Nezabudnite na ponožky!

V interiéri bola aplikovaná moderná interpretácia pôvodného tartanového čalúnenia sedadiel. Tomuto vzoru ponúkne Opel aj možnosť objednania ponožiek v podobnom dizajne na e-shope automobilky (v čase písania článku v predaji ešte neboli).

Každá „Corsa 40 Years“ bude mať svoj vlastný štítok s číslom od 0001 do 1982, ktorý sa nachádza na čiernom dekore prístrojovej dosky na strane spolujazdca. Okrem toho, ako každá Corsa, aj tento špeciálny model ponúka množstvo komfortných a bezpečnostných prvkov v štandardnej výbave. Zoznam siaha od multimediálneho rádia (kompatibilného s Apple CarPlay a Android Auto) a LED svetlometov až po elektronické asistenčné systémy vodiča, ako je výstraha pred kolíziou s automatickým núdzovým brzdením a detekciou chodcov.

Súčasná generácia Corsy je najpredávanejším malým autom na nemeckom trhu. Darí sa aj jej elektrickej verzii, Corsa-e bola v máji na čele predajov všetkých elektromobilov v Nemecku.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!