Domov Elektromobilita Aehra predstavuje druhý model s názvom Sedan

Aehra predstavuje druhý model s názvom Sedan

Talianska značka Aehra iba nedávno predstavila svoj prvý model a rovno prichádza s druhým elektrickým vozidlom. Aj napriek faktu, že ešte nezačala vyrábať a pravdepodobne ani tak ľahko výrobu nespustí, sa rozhodla predstaviť nové vozidlo. Jeho názov je prostý – Sedan.

Aehra Sedan má priniesť nadväznosť na predchádzajúci model novovzniknutej značky. Pod pojmom sedan si väčšina ľudí v našich zemepisných šírkach predstaví niečo iné, ako dizajnéri talianskej značky. Tento prototyp svojou siluetou príliš nepripomína sedany, na aké sme zvyknutí. Krátka kapota, pomerne dlhá kabína plynule sa zvažujúca do zadných partií vozidla.

Dvere ako Lambo

Vzhľad tohto Sedanu ukazuje, že dizajnéri a konštruktéri dávali pozor na hodinách aerodynamiky. Viditeľné je, že zohľadňujú čo najmenší možný koeficient odporu vzduchu, čím chcú dosiahnuť čo najlepší dojazd. Aerodynamika však hrá rolu aj v prípade spodnej časti vozidla, na prvý pohľad zaujme krídlové otváranie dverí á la Lamborghini.

Šéfdizajnér značky Aehra, Filippo Perini, pripustil, že niektoré detaily sa v skutočnom produkčnom aute môžu líšiť v porovnaní s červeným prototypom. Tým pravdepodobne narážal na už spomínané dvere, ktoré pravdepodobne dostanú klasické otváranie. Celkový vzhľad vozidla by sa však mal meniť iba minimálne, možno vôbec.

Podobne ako SUV

Detaily interiéru zatiaľ nepoznáme, ale dá sa očakávať podobný štýl ako v prípade prvého modelu SUV. To by znamenalo výskyt obrovskej obrazovky infotainmentu pozdĺž celej palubnej dosky. Nemala by chýbať ani možnosť vysunutia obrazovky na sledovanie filmu či hranie hier počas nabíjania. Pri téme nabíjania ešte chvíľku zostaneme. Model Sedan by mal dostať 120 kWh batériu, ktorá by mala poskytnúť dojazd na úrovni 800 kilometrov.

O pohon sa má starať trojica elektromotorov s kombinovaným systémovým výkonom na úrovni 800 koní. Nabíjať by malo byť možné výkonom až 350 kW. Platformu by mal model Sedan zdieľať od svojho súrodenca. Hodnotiť jazdné vlastnosti zatiaľ nedokážeme, ale zárukou kvality by sa mal stať Francisco Cimatti. Tento pán stojí za vývojom platformy napríklad pre modely ako Lotus Eletre, Ferrari 456 a 550 Maranello. Model Aehra Sedan by sa mal dostať do sériovej výroby v roku 2026, teda rok po nástupe modelu SUV. Automobilka plánuje predávať 25 tisíc modelov ročne.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokMercedes-Benz Vision One-Eleven spomína na minulosť
Nasledujúci článokTento Golf zahanbí aj Touareg, vyrobia ho v Bratislave?