Domov Elektromobilita Čína pokračuje v dobýjaní Európy. BYD chystá nové elektrické SUV Seal U

Čína pokračuje v dobýjaní Európy. BYD chystá nové elektrické SUV Seal U

Čínska automobilka BYD postupne predstavuje ďalšie nové modely ako napríklad Atto 3, Dolphin a Seal. Teraz sa chystá uviesť aj nové SUV, ktorým sa zaradí do zástupu výrobcov s čisto elektrickým automobilom. Nedávno oznámený Seal U je na ceste do Spojeného kráľovstva a neskôr aj do Európy.

Automobilka BYD rozhodne nespí na vavrínoch. Ako už názov napovedá, BYD Seal U preberá množstvo dizajnovej inšpirácie a technológie z limuzíny Seal. Táto limuzína sa radí mezdi konkurentov napríklad aj modelu Tesla Model 3. Ako stredne veľké SUV bude Seal U súperiť s modelmi Volkswagen ID.4. a Ford Explorer. Seal U nesie na iných trhoch odlišné meno, tam ho poznajú ako BYD Song Plus Champion Edition. V dôsledku toho už máme nejaké údaje o výkone a hnacom ústrojenstve, aj keď pre trh v Európe a Spojenom kráľovstve sa ešte môžu udiať aj isté zmeny.

Pomerne slušný dojazd

Základom Seal U zostáva rovnaká e-platforma 3.0, ktorá sa nachádza aj v ostatných modeloch značky BYD. Umožňuje umiestnenie dvoch veľkostí batérií – 71 kWh batériu a 87 kWh jednotku. Ako výrobca batérií má BYD svoje vlastné zdroje a má tiež patentované „lopatkové“ usporiadanie lítium-železo fosfátovej (LPF) chémie batérií. Menšia batéria by mala umožniť dojazd približne 420 kilometrov, zatiaľ čo väčšia batéria by mala umožniť dojazd na úrovni okolo 500 kilometrov.

Napriek rozdielu vo veľkosti batérie obe jednotky poháňajú identické elektromotory s výkonom 218 koní. To znamená, že o niečo ľahšia, menšia batéria zvládne šprint z 0 na 100 km/h za 9,3 sekundy a väčšia batéria to zvládne za 9,6 sekundy. Nabíjanie z 30-80 percent trvá len 28 minút pri 71kWh modeli a o minútu dlhšie pri 87kWh verzii.

Mníchov prezradí viac

Vonkajší dizajn je podobný sedanu Seal a vo vnútri môžeme vidieť rovnaký 15,6-palcový rotačný dotykový displej v strede prístrojovej dosky. Štandardne by mali tieto modely disponovať aj zásuvkou V2L (vehicle-to-load) a tepelným čerpadlom. Seal U by mal byť vystavený na autosalóne v nemeckom Mníchove.

Práve tento autosalón by mal poodhaliť viac informácií o špecifikáciách pre Európu. Očakávame, že model s menšou batériou začne niekde na úrovni  44 tisíc eur, pričom model s väčšou batériou dostane cenovku okolo  batérie bude začínať okolo 50 tisíc eur.

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 4

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJAutoExpress
Predchádzajúci článokKompaktné SUV od Mitsubishi má jeden malý háčik
Nasledujúci článokHomologizovaný Mercedes-Benz CLK LM mieri do aukcie a môže byť váš

1 COMMENT

  1. […] Čína pokračuje v dobýjaní Európy. BYD chystá nové elektrické SUV Seal U […]

Comments are closed.