Domov News Volkswagen predstavil funkčný interiér modelu ID.2

Volkswagen predstavil funkčný interiér modelu ID.2

Foto: Volkswagen

Volkswagen odhalil funkčný interiér svojho pripravovaného modelu ID.2. Ide však o koncepčné vozidlo, ktoré má simulovať budúce interiéry Volkswagenu. Koncepčný automobil ID.2 , ktorý sa hierarchicky ocitne pod modelom ID.3, odhalili v marci. V tom čase však koncept okrem niekoľkých dizajnových náčrtov nemal žiadny skutočný interiér – až doteraz.

„Naozaj sme chceli zvýšiť hodnotu,“ povedal šéf dizajnu Volkswagenu Andreas Mindt. „Zbavujeme sa akýchkoľvek tvrdých plastov a zvyšujeme kvalitu a zároveň znižujeme cenu. Robíme to inovatívnym myslením a znížením zložitosti. Napríklad na dverách kombinujeme lakťovú opierku s madlom a kľučkou dverí.“ Takto nejak si Volkswagen predstavuje funkčný interiér.

Volkswagen ID.2 interiér
Foto: Volkswagen
Počúvajú spotrebiteľov

Mindt zopakoval, že Volkswagen chce pôsobiť ako „milovaná značka“ s „najintenzívnejším zo všetkých väzieb medzi značkou a spotrebiteľom“. A ako už predtým povedal generálny riaditeľ značky Volkswagen Thomas Schafer, začína to počúvaním zákazníkov a konaním podľa toho, čo zákazníci chcú. „Okrem dotykovej obrazovky uvidíte niekoľko fyzických tlačidiel, ktoré prinesú skvelú reakciu na spotrebiteľa,” povedal Mindt.

Prístrojová doska nadväzuje na minimalistický trend, pričom vrchná časť prístrojovej dosky potiahnutá látkou zakrýva skryté vetracie otvory lemované kovovými pásmi. Pod tým sa nachádza časť pokrytá látkou, ktorú rozdeľuje tenký pás LED osvetlenia. Ďalší pás LED sa nachádza v spodnej časti čelného skla, kde sa stretáva s prístrojovou doskou, a LED osvetlenie nájdeme aj na dverách.

Volkswagen ID.2 palubná doska
Foto: Volkswagen
“Tajná omáčka” poteší

Interiérový dizajnér VW, Darius Watola, spomenul aj rozhodnutie ponechať obrazovku pred vodičom, aj napriek súčasnému trendu jednej centrálnej obrazovky. Obrazovka pred vodičom by mala mať 11 palcov a obrazovka infotainmentu až 13 palcov. Pod stredovou obrazovkou sa nachádza tenký rad deviatich tlačidiel ovládajúcich klimatizáciu a výstražné svetlá. Na vrchu stredovej konzoly sa za dvojicou bezdrôtových nabíjacích podložiek nachádza otočný ovládač. Ten slúži na prepínanie medzi tromi rôznymi režimami obrazovky.

Volkswagen ID.2 prístrojový panel
Foto: Volkswagen

Ide o takzvaný “The Secret Sauce”. V preklade to znamená “Tajná omáčka” a mala by dodávať autám zmysel pre humor a prekvapenie. Pre príklad môžeme uviesť, že v modeli si môžete navoliť napríklad buď retro grafiku inšpirovanú pôvodným Beetle alebo Golfom zo 70. rokov. Stierače a smerovky sa ovládajú na ľavej páčke, volič automatickej prevodovky sa ovláda páčkou na strane pravej.

Volkswagen ID.2 zadné sedadlá
Foto: Volkswagen
Podarí sa udržať cenu?

Dokonca aj predné sedadlá majú funkcie prekvapenia. V opierkach hlavy sa nachádzajú reproduktory a pre pasažierov na zadných sedadlách magnety na odloženie mobilného telefónu na operadlá sedadiel. Batožinový priestor ponúkne ďalší elegantný prvok, kde sa falošná podlaha zdvihne a odhalí skrytý úložný priestor. V tomto prípade dostatočne hlboký na dve veľké prepravky s nápojmi. Hoci niektoré z luxusnejších prvkov výbavy si pravdepodobne nájdu cestu len do drahších modelov, Volkswagen potvrdil, že cieľom zostáva priniesť auto za cenu blízku hranici 25 tisíc eur.

batožinový priestor
Foto: Volkswagen

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení 4

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJVolkswagen
Predchádzajúci článokBridgestone vracia do výroby kult 80. rokov
Nasledujúci článokObchod roka. Toto auto zo Slovenska strčí do vrecka aj čínsku produkciu