Domov SPRÁVY News Mercedes pripravuje vyše 5-metrové vysokovýkonné SUV

Mercedes pripravuje vyše 5-metrové vysokovýkonné SUV

Foto: Mercedes-AMG

V rámci značky sa dočkáme prelomových noviniek. Mercedes týmto modelom posunie elektromobilitu na novú úroveň. 

Segment luxusných a enormne výkonných vozidiel kategórie SUV sa teší čoraz väčšej obľube. Preto ani Mercedes nespí na vavrínoch a pre svojich zákazníkov si chystá inovátora segmentu. BMW XM alebo Lotus Eletre sa tak majú čoho obávať. Podľa zdrojov britského magazínu Autocar, nemecká automobilka už započala práce na novom modeli, a stará sa o neho divízia AMG.

Mercedes AMG G 63
Foto: Mercedes-AMG
Nová platforma

Podľa dostupných informácií bude novinka stáť na očakávanej platforme AMG.EA, ktorá je určená výhradne pre elektromobily, z čoho vychádza aj informácia o čisto elektrickom pohone pripravovaného modelu. Táto platforma využíva 800V architektúru a bude tvoriť základ aj pre pripravovanú konkurenciu pre Porsche Taycan alebo Audi RS E-tron GT. V tomto prípade ide prakticky o druhú generáciu obľúbeného štvordverového kupé AMG GT, akurát v elektrickej podobe.

Mercedes AMG koncept
Foto: Mercedes-AMG
Poriadny kus auta

Posiaľ uniknuté informácie hovoria o poriadnom kuse auta. Celková dĺžka dosiahne približne 5,1 metra, pričom samotný rázvor osi kolies presiahne hranicu 3000 milimetrov. Pasažierom tak bude poskytnutá poriadna dávka priestoru a komfortu. Približne rovnaké hodnoty dosahuje aj spomínané BMW XM, takže vieme, na akú cieľovú skupinu zákazníkov Mercedes mieri. Samotný dizajn je kapitola sama o sebe. Po vzore mníchovskej konkurencie aj športová divízia AMG chystá úplne odlišný dizajnový smer od ostatných modelov s trojcípou hviezdou na kapote.

Foto: Mercedes-AMG
Priekopník v pohone

Na vysoké ambície nemeckej automobilky sme už zvyknutí. Ani v tomto prípade tomu nebude inak. Okrem použitia novej platformy plánujú využiť nové elektromotory s axiálnym magnetickým tokom. V automobilovom priemysle sa zatiaľ tento druh elektromotorov vyskytuje veľmi zriedkavo. Šéf automobilky, Markus Schäfer, už dávnejšie uviedol, že tento druh motorov ponúka bezkonkurenčný pomer výkonu, hmotnosti a veľkosti samotného agregátu. Vzhľadom na existujúcu konkurenciu môžeme predpokladať, že AMG sa nebude držať na uzde a na trh uvedie SUV s brutálnym výkonom niekde na hranici 1000 koní, pričom okrem nového typu motorov automobilka využije aj najnovšie vysokonapäťové batérie s kapacitou presahujúcou 100 kWh. Podľa informácií príde novinka na trh v roku 2026, avšak predtým spoznáme ešte koncept, ktorý nám priblíži pripravovaný model, hlavne po dizajnovej stránke.

Foto: Mercedes-AMG

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení 6

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJautocar.co.uk
Predchádzajúci článokKontroverzný miliardár: Benzínové motory budeme vyrábať, až kým nám to nezakážu
Nasledujúci článokAKTUALIZOVANÉ: Alfa Romeo po tlaku politikov premenovala Milano