Domov SPRÁVY News Veľký návrat V8? Mercedes-AMG CLE 63 nemusí dostať hybridný 4-valec

Veľký návrat V8? Mercedes-AMG CLE 63 nemusí dostať hybridný 4-valec

Foto: Mercedes-AMG

Vráti sa vidlicový osemvalec do vozidiel triedy C? Mercedes vraví nie, najnovšie špekulácie však tvrdia áno, konkrétne v modeli AMG CLE 63.

Nový Mercedes CLE 63 je doslova za rohom a prakticky celý automobilový svet očakával, že po vzore AMG C 63 dostane 2,0-litrový štvorvalcový motor v hybridnej konfigurácii. Ten vo vrcholnej verzii S E Performance dodáva v spolupráci s elektromotorom šialených 500 kW, teda 680 koní. Podľa najnovšej správy renomovaného magazínu Autocar to však môže byť úplne inak. Podľa ich informácií sa zdá, že Mercedes-Benz ustupuje a CLE 63 dostane motor V8, práve na úkor najvýkonnejšieho 4-valca na svete.

Miesto 4-valca motor V8?

Autocar sa odvoláva na seniorských zamestnancov značky. Tí uviedli, že CLE 63 bude miesto 4-valca využívať známy 4,0-litrový motor V8 s dvojitým preplňovaním a mild-hybridnou asistenciou. Výkon by sa mal pohybovať na úrovni 590 koní, čo by bolo zhruba o 100 koní menej, ako sa pôvodne plánovalo. V tejto chvíli nie je jasné, či sa uvažuje aj o plug-in hybridnom pohone, no vylúčené to nie je.

Mercedes-AMG CLE 53 | Foto: Mercedes-Benz

Za zmenou stratégie a návratom agregátu V8 vraj stojí nielen kritika verejnosti voči použitiu vysokovýkonného štvorvalca, ale predovšetkým slabšie predaje. Celkový predaj modelov AMG je v súčasnosti výrazne nižší ako u ich predchodcov s motorom V8, a to na všetkých globálnych trhoch. Výnimkou nie je ani trieda C, ktorá v tomto smere nateraz zaostáva v Európe za očakávaniami. Rozhodnutie dať do CLE 63 motor V8 vraj súvisí aj so spätnou väzbou od globálnej siete predajcov. Díleri totiž naznačili, že prípadné umiestnenie štvorvalcového modelu CLE 63 nad šesťvalcový model CLE 53 by viedlo k zmätku medzi potenciálnymi zákazníkmi.

Mercedes tvrdil, že V8 sa nevráti

Mercedes viackrát prízvukoval, že V8 sa do triedy C už nevráti, no v konečnom dôsledku to tak byť nemusí. Markus Schäfer, vedúci oddelenia výskumu a vývoja spoločnosti Mercedes-Benz, totiž nedávno uviedol, že spoločnosť pozorne sleduje predaj modelov C 63 a GLC 63. A to práve v súvislosti s výzvami na návrat k motoru V8. V prejave na autosalóne v Pekingu minulý mesiac Schäfer povedal, že bude „na zákazníkoch, aby rozhodli“, či AMG bude pokračovať v downsizovanom benzínovo-elektrickom pohone.

AMG C63
Mercedes-AMG C 63 S E Performance | Foto: Mercedes-Benz

Rovnako netreba zabúdať ani na nedávne ústupky hneď niekoľkých automobiliek ohľadom elektrickej stratégie. Dátumy prechodu na plne elektrické portfólia sa tak posúvajú. Preto by nebolo veľkým prekvapením, ak by svoje rozhodnutie ohľadom agregátu V8 zmenil aj Mercedes-Benz.

Slováci kupujú najluxusnejšie autá - Rozhovor

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJAutocar
Predchádzajúci článokBriti aj Nemci ospevujú čínske auto. Onedlho príde aj k nám
Nasledujúci článokPorsche dokončilo vývoj hybridnej 911, poznáme dátum premiéry