Domov SPRÁVY Elektromobilita Pininfarina s novým konceptom. Pura Vision prišla z budúcnosti

Pininfarina s novým konceptom. Pura Vision prišla z budúcnosti

Talianski návrhári prichádzajú s konceptom ako z iného vesmíru. Pininfarina Pura Vision je stelesnením luxusu, ktoré sa v dave nestratí.

Doba kedy sa dizajnéri starali len o zovňajšok je dávno za nami. Po modeli Battista spoznávame koncept Pininfarina Pura Vision, ktorý prináša budúcnosť do súčasnosti. Tento koncept ponúka veľký luxus zabalený do nápadného dizajnu, a to všetko za ticha elektrického pohonu.

Pininfarina Pura Vision
Bohaté dedičstvo.

Podľa samotného generálneho riaditeľa, Paola Dellacha je nový koncept kategórie e-LUV pionierom novej éry elektrického luxusu. Toto elektrické, luxusno-úžitkové vozidlo ostrú, modernú dizajnovú filozofiu, inšpirovanú bohatým dedičstvom značky. 5,2 metra dlhá karoséria je posadená na 23-palcových diskoch kolies v matnom čiernom farebnom prevedení. Samotný koncept vznikol pod vedením nového šéf-dizajnéra Davea Amantea, ktorý sa toho rozhodne nebál. Jeho dynamická karoséria pôsobí ako kríženec superšportu s SUV. Zatiaľ čo samotnú karosériu tvoria uhlíkové vlákna, strecha je zo skla, ktorej poslúžila ako inšpirácia Alfa Romeo 6C 3000 Superflow z roku 1953.

Pininfarina Pura Vision
Ako na jachte.

Interiér konceptu môže nejednému človeku pripomínať palubu luxusnej jachty. Dizajnéri Automobili Pininfarina sa s ním vyhrali do posledného detailu. Bezrámové dvere s obrovskou, panoramatickou strechou dokonale presvetľujú luxusný interiér, do ktorého plávajúcich sedadiel sa môžu usadiť štyria cestujúci. Ako nosná časť strechy slúži tzv. Biscotto, v preklade sušienka. Tá prepája čelné sklo s piatymi dverami a celá je podsvietená LED-kami. Centrálny dotykový displej sa dokáže vysunúť zo svojho miesta v stredovom tuneli. Ďalšou vychytávkou, ktorá 4-člennú posádku len rozmaznáva je integrovaná chladnička špeciálne určená na víno. Z pomedzi množstva luxusných a prvotriednych materiálov za zmienku rozhodne stoja semianilinová koža, odhalené uhlíkové vlákna, alebo anodizovaný hliník.

Pininfarina Pura Vision
Už čoskoro.

Čo sa technických parametrov týka, všetko ostáva zahalené pod rúškom tajomstva. Automobilka zatiaľ zverejnila len rozmery tohto luxusného elektromobilu. Koncept disponuje celkovou dĺžkou 5,2 metra, na šírku meria takmer 2,15 metra vrátane spätných zrkadiel a jeho výška je 1,6 metra. Viac technických parametrov tohto v skutku rozmerného vozidla sa dozvieme už 11. Augusta na automobilovej akcií Monterey Car Week v slnečnej Kalifornií.

FB: Dizajnéri už nie sú len dizajnéri. Pininfarina predstavila svoj nový elektrický koncept v segmente e-LUV. Vyzerá ako z budúcnosti.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJautomobili-pininfarina.com
Predchádzajúci článokNajobľúbenejším autom Slovákov je Škoda Octavia
Nasledujúci článokĎalšie obmedzenia dopravy v Bratislave. Na nábreží pribudne nový cyklopruh