Domov Doprava Cez víkend obmedzia dopravu na mostoch v Bratislave aj vo Zvolene

Cez víkend obmedzia dopravu na mostoch v Bratislave aj vo Zvolene

Foto: 123rf.com

Kým v Bratislave bude Most SNP neprejazdný len niekoľko hodín, vyťažený most vo Zvolene čaká komplexná rekonštrukcia.

V Bratislave bude cez víkend úplne uzatvorený Most SNP a to z oboch smerov. Dôvodom je konanie kultúrneho podujatia, koncertu Jeana-Michela Jarra, na ktorom sa ako hosť predstaví aj svetoznámy Brian May, gitarista skupiny Queen. Francúzska legenda elektronickej hudby je dobre známa aj fanúšikom automobilov. Práve Jean-Michel Jarre sa podieľal na tvorbe zvukom v novom elektromobile Renault 5 E-Tech, čím napodobnil spoluprácu Hansa Zimmera s BMW. Jarre sa dokonca len nedávno stal prvým pasažierom, ktorý vzlietol v lietajúcom aute AirCar spoločnosti KleinVision.

Most SNP
Most SNP bude v sobotu aj v nedeľu večer uzatvorený z dôvodu konania koltúrneho podujatia. Foto: 123rf.com

Koncert „Most z budúcnosti“ sa uskutoční v areáli výstaviska Incheba a pre verejnosť bude prístupný zadarmo. Celková kapacita hľadiska je obmedzená na 30-tisíc divákov. Predstavenie plné laserových efektov bude otváracím koncertom festivalu Starmus. Čo sa týka dopravných obmedzení, tak v sobotu 11. mája bude uzavretý Most SNP v čase od 20:30 do 23:30. Uzavretá bude takisto Viedenská cesta a cyklochodník popri Inchebe v čase medzi 20:45 až 23:00. V nedeľu 12. mája bude Most SNP neprejazdný v oboch smeroch od 20:00 do 23:00 a uzávera Viedenskej cesty a cyklochodníka popri Inchebe bude trvať od 20:45 do 23:00. Počas obmedzení bude pre chodcov prístupná lávka len na východnej strane Mosta SNP. Lávka na západnej strane s výhľadom na miesto podujatia bude takisto uzavretá. Organizátori podujatia taktiež upozorňujú, že na Einsteinovej ulici pri Inchebe bude platiť zákaz zastavenia.

Pokiaľ sa koncertu neplánujete zúčastniť (bude vysielaný naživo aj na Dvojke či na veľkoplošnej obrazovke na Hlavnom námestí, okoliu Auparku a Incheby sa cez víkend večer radšej vyhnite.

Oprava mostu Pustý hrad vo Zvolene
Foto: NDS

Na obmedzenie dopravy si budú musieť zvykať aj vodiči cestujúci cez Zvolen. Národná diaľničná spoločnosť v sobotu 11. mája spúšťa plánovanú rekonštrukciu mosta Pustý hrad. Dopoludnia budú realizované prípravné práce na osadení desiatok kusov dopravného značenia a od poobedňajších hodín budú zahájené práce na moste v režime 24/7. Komplexná oprava viac ako sedemsto metrov dlhého mosta Pustý hrad na ceste I/16 bude stáť 3,75 milióna eur.

Opravné práce budú prebiehať v 2 etapách a pri zachovaní vždy jedného prejazdného pruhu. V časoch rannej a podvečernej dopravnej špičky bude doprava usmerňovaná regulovčíkmi. V ostatnom čase bude doprava riadená prostredníctvom svetelnej signalizácie. Predpoklad finalizovania prác na moste Pustý hrad je koncom októbra tohto roka.

Foto: NDS
Alternatívna trasa

Pre osobné vozidlá je navrhnutá obchádzková trasa, čiže motoristi si môžu vybrať, či využijú obchádzkovú trasu alebo zvolia regulovaný prejazd mostom. Vodiči cestujúci po R1 od Budče v smere  do Lučenca a Krupiny môžu využiť alternatívnu trasu po ceste I/66 a prejsť na cesty III/2453 a III/2452 (obchádzková trasa vedená cez mesto). Túto trasu môžu využiť aj motoristi prichádzajúci z Banskej Bystrice a cestujúci smerom do Lučenca.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJNDS, Vivien.sk
Predchádzajúci článokBMW žije v roku 2124. “Zamestnáva” robotického psa

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here