Domov News DS 9: Francúzi ukázali, ako si predstavujú skutočný luxus

DS 9: Francúzi ukázali, ako si predstavujú skutočný luxus

DS 9

Nový francúzsky sedan DS 9 je takmer päť metrov dlhý, v najvýkonnejšej verzii bude mať 360 koní a v plug-in hybridnom prevedení sa zas môže pochváliť 50-kilometrovým dojazdom.  A nebude chýbať ani červená koža, masážne sedadlá a prémiové audio so 14 reproduktormi.

Nová vlajková loď automobilky DS s označením DS 9 je zaujímavá hneď z niekoľkých dôvodov. Je to sedan, k tomu plug-in hybrid a s dĺžkou takmer päť metrov vychádza z predĺženého čínskeho modelu Peugeot 508L.

DS 9

Z jeho, skoro trojmetrového, rázvoru budú najviac profitovať cestujúci vzadu. Tí sa v luxusných sedadlách z kože Nappa alebo Alcantary môžu nechať masírovať, ich vyhrievanie a klimatizovanie je samozrejmosťou. Celý interiér je ladený naozaj luxusne. Kožou je potiahnutá palubná doska a aj stredová lakťová opierka, v strede prístrojovej dosky sú umiestnené hranaté hodinky v retro-štýle, trochu pripomínajúce Rolls-Royce. V interiéri je aj ambientné osvetlenie a mal by byť dokonale odhlučnený. Tým pádom nebude najmenší problém vychutnať si prémiové audio Focal so 14 reproduktormi.

DS 9

Auto na trh príde aj ako plug-in hybrid s dojazdom na batériu (podľa WLTP) 50 km a kombinovaným výkonom 165 kW (225 koní). Najvýkonnejšia verzia však ponúkne až 265 kW (360 koní), doplnená bude pohonom 4×4. Všetky motorické varianty, dostupné pri zahájení predaja, budú kombinované s 8-stupňovým automatom.

Nie je to len o dizajne

Z technologických vychytávok treba spomenúť napríklad systém Active Scan Suspension. Ten poznáme už z DS 7 Crossback. Pomocou kamery monitorujúcej vozovku pred vozidlom, kontroly svetlej výšky a akcelerometrov upravuje tlmenie a odpruženie každého kolesa zvlášť. Vo výbave sú aj Matrix LED svetlá, zaujímavé sú však aj zadné, pripomínajúce rybie šupiny. A keď sme už pri svetlách, v hornej časti zadného okna, presnejšie v lište, ktorá ho rámuje, nájdeme ešte obrysové svetlá.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

A nesmieme zabudnúť ani na pokročilé asistenčné systémy. Nechýba adaptívny tempomat, s ktorým môže auto úplne zastaviť, DS 9 je schopný aj čiastočne autonómnej jazdy a tiež vie sám aj zaparkovať – pozdĺžne aj priečne.

Sedan DS 9 je navrhnutý ako globálny, čo značí, že sa dostane aj na náš trh, stane sa tak pravdepodobne koncom tohto roku. Prednosť totiž dostane čínsky trh, kam tento model zavíta už v polovici tohto roku.

V každom prípade – naživo si ho budeme môcť už onedlho pozrieť v Ženeve. A keďže už vieme, aké sú ceny modelov DS 3 a DS 7, sme naozaj zvedaví kam sa vyšplhá cena tohto prémiového sedanu, rozmermi patriaceho do vyššej strednej triedy.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!