Podľa novej tlačovej správy sa začne Audi Q4 e-Tron predávať s cenovkou na hranici 41 tisíc eur. Piaty elektrický model nemeckej automobilky by mal dostať lepší elektrický výkon.

Nemecká automobilka minulý rok na ženevskom autosalóne predstavila koncepciu Q4 e-Tron. Audi potvrdilo, že produkčná verzia sa začne objavovať na konci roku 2020 ako piaty elektrický model nemeckej automobilky. Bude sa jednať o prvé vozidlo Audi založené na platforme VW MEB.

Audi Q4 e-Tron vstúpi na trh už budúci rok s príťažlivou cenou

Elektrický crossover je navrhnutý tak, aby vyzeral agresívne. V tejto súvislosti má e-Tron veľkú jednorámovú mriežku, ktorá je umiestnená nad výrazným odznakom e-Tron. Je tiež zaujímavé, že aj napriek tomu, že e-Tron 2019 mal namiesto zrkadiel videokamery, ale to nie je prípad konceptu Q4. Pokiaľ ide o veľkosť, stane sa konkurentom v rastúcom segmente malých elektrických SUV.

Platforma MEB je určená špeciálne pre elektrické vozidlá, pričom podporuje pohon aj zadných a všetkých kolies a používa modulárnu batériu. S tou by auto mohlo prejsť až 547 kilometrov na jedno nabitie. Q4 by mala byť aj cenovo dostupnejšia ako 2019 e-Tron, ktorý sa pohybuje okolo 70 000 eur. Nový e-Tron by mal mať cenovku začínajúcu v okolí 40 tisíc eur, čo je oproti Tesle Model Y stále lacnejšie (keďže Tesle začína cena na 48 tisíc eur).

Audi Q4 e-Tron vstúpi na trh už budúci rok s príťažlivou cenou

Názov e-Tron už poznáme z vozidiel ako sú Q5, GT či samostatne stojace plne elektrické SUV konkurujúce americkej Tesle. Najnovšie sa k ekologickej modelovej rade pripojí aj očakávaná Q4. Ide o štýlovejšiu verziu Audi Q3 s dynamickejším dizajnom. Vozidlo okrem mierne odlišného vzhľadu dostalo strechu v štýle kupé. Audi bude teda podobne ako BMW svoje párne SUV modely navrhovať v štýle určenom prevažne pre mladých zákazníkov.

Tajne ale dúfame, že nadšenci RS-ových modelov si tiež prídu na svoje. Audi by mohlo tento model presmerovať aj na RS Q4 s úplne novým 2,5-litrovým päťvalcovým benzínovým poháňadlom s výkonom do 400 koní. Podobne, ako v prípade BMW, aj Audi bude naďalej rozširovať svoju ponuku crossoverov s označením Q, a to možno už tento rok.

Zdroj: Audi

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!