Domov News Hyundai Kona N je tu, už je to oficiálne!

Hyundai Kona N je tu, už je to oficiálne!

Len pred pár dňami sme priniesli informáciu, respektíve video o možnej novinke, Hyundai Kona N. A dnes to máme reálne potvrdené, Hyundai Kona N skutočne príde už tento rok. Máme sa na čo tešiť.

Hyundai to s N modelmi myslí skutočne vážne. Minulý článok bola zatiaľ len špekulácia, možnosť ale aj veľká neznáma. Vo videu totiž nikto auto nevidel, len sa špekulovalo o tom, či môže prísť tretí európsky model s prívlastkom N ako SUV či crossover. Nie je sa však čomu čudovať. Po i30 N a i20 N ide Hyundai cestou, kde budú predaje. Z malého i10 N by toho asi veľa nepredal, v tej triede ide o malú nákupnú tašku. Tak isto konkurencia by bola malá a to sa očividne Kórejcom nepáči, majú totiž radi výzvy.

8-stupňová dvojspojka N DCT

A tou by mala byť práve Hyundai Kona N. Tá totiž príde ako prvé SUV značky s logom N. Už je absolútne potvrdené, že pod prednou kapotou bude uložený zážihový, turbom preplňovaný dvojlitrový štvorvalec. A keďže v reči veľkých SUV, alebo aspoň crossoverov sa už manuálne prevodovky toľko nenosia, tak aj Kona N bude tento trend nasledovať. Tá totiž príde s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou, známou ako N DCT. Tú už predsa poznáme z faceliftovaného i30 N. Stále nám Hyundai neprezradil, či to bude štvorkolka, vyššia karoséria k tomu priam zvádza. Keďže Konu ako štvorkolku poznáme, nemuselo by to byť nereálne.

Vzniklo by tak auto, ktoré by bolo najrýchlejším modelom Hyundai. Aj keď bude o niečo ťažšie, výkon motora určite poskočí niekde k hranici 221 kW (300 k). Okrem toho tu tiež nájdeme Launch Control pre čo najlepší štart z miesta alebo rôzne jazdné režimy. K tomu tiež nesmieme zabudnúť na atraktívny zvukový prejav, ktorý Hyundai pri svojich N modeloch skutočne vie a má to zvládnuté na výbornú. Všetky podrobnosti, ako aj detailné technické parametre či jazdnú dynamiku nám automobilka bude servírovať postupne.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokChystáte sa vymeniť žiarovky za LED-ky? Pozor, čo objednávate!
Nasledujúci článokO týchto mýtoch by ste mali vedieť! Kúpa auta na plyn, je CNG nebezpečné?