Domov News Hyundai Kona N je tu, už je to oficiálne!

Hyundai Kona N je tu, už je to oficiálne!

Len pred pár dňami sme priniesli informáciu, respektíve video o možnej novinke, Hyundai Kona N. A dnes to máme reálne potvrdené, Hyundai Kona N skutočne príde už tento rok. Máme sa na čo tešiť.

Hyundai to s N modelmi myslí skutočne vážne. Minulý článok bola zatiaľ len špekulácia, možnosť ale aj veľká neznáma. Vo videu totiž nikto auto nevidel, len sa špekulovalo o tom, či môže prísť tretí európsky model s prívlastkom N ako SUV či crossover. Nie je sa však čomu čudovať. Po i30 N a i20 N ide Hyundai cestou, kde budú predaje. Z malého i10 N by toho asi veľa nepredal, v tej triede ide o malú nákupnú tašku. Tak isto konkurencia by bola malá a to sa očividne Kórejcom nepáči, majú totiž radi výzvy.

8-stupňová dvojspojka N DCT

A tou by mala byť práve Hyundai Kona N. Tá totiž príde ako prvé SUV značky s logom N. Už je absolútne potvrdené, že pod prednou kapotou bude uložený zážihový, turbom preplňovaný dvojlitrový štvorvalec. A keďže v reči veľkých SUV, alebo aspoň crossoverov sa už manuálne prevodovky toľko nenosia, tak aj Kona N bude tento trend nasledovať. Tá totiž príde s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou, známou ako N DCT. Tú už predsa poznáme z faceliftovaného i30 N. Stále nám Hyundai neprezradil, či to bude štvorkolka, vyššia karoséria k tomu priam zvádza. Keďže Konu ako štvorkolku poznáme, nemuselo by to byť nereálne.

Vzniklo by tak auto, ktoré by bolo najrýchlejším modelom Hyundai. Aj keď bude o niečo ťažšie, výkon motora určite poskočí niekde k hranici 221 kW (300 k). Okrem toho tu tiež nájdeme Launch Control pre čo najlepší štart z miesta alebo rôzne jazdné režimy. K tomu tiež nesmieme zabudnúť na atraktívny zvukový prejav, ktorý Hyundai pri svojich N modeloch skutočne vie a má to zvládnuté na výbornú. Všetky podrobnosti, ako aj detailné technické parametre či jazdnú dynamiku nám automobilka bude servírovať postupne.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!